به ایران افتخار کن.


برای نخستین بار در خاورمیانه
یکی از چتربازان ارتش جمهوری اسلامی ایران رکورد جدیدی ثبت کرد
یکی از چتربازان تیپ 65 نیروهای ویژه نزاجا با پرش از پل 105 متری قطور خوی در غرب ایران رکورد جدیدی را در خاورمیانه بنام خود به ثبت رساند .

کردپرس: یکی از چتربازان تیپ 65 نیروهای ویژه نزاجا با پرش از پل 105 متری قطور - خوی واقع در غرب ایران، رکورد جدیدی را در خاورمیانه بنام خود به ثبت رساند .

به گزارش کردپرس، پرش سقوط آزاد (بیس جامپ) توسط سرهنگ "بهزاد پاینده" و با حضور جمعی از مسئولان لشکری و کشوری از ارتفاع 105 متری این پل انجام شد.

سرهنگ بهزاد پاینده که خود مبتکر و پایه گذار چتربازی به روش بیس جامپ در ایران و خاورمیانه است برای سومین بار است که اقدام به پرش به این شیوه می کند.

وی در سال 1385 پس از چند سال تحقیق و بررسی و کسب مجوز از مسئولان و سلسله مراتب و بدون آموزش قبلی، برای اولین بار از ارتفاع 240 متری با یک چتر ابتکاری خود این پرش را با موفقیت اجرا کرد .

وی با این پرش رکورد بیس جامپ را در ایران و خاورمیانه به نام خود و ارتش جمهوری اسلامی ایران به ثبت رساند که با انعکاس گسترده ای در رسانه‌های خارجی به خصوص "اسکای دایوینگ" نشریه بین‌المللی تخصصی چتربازی همراه شد.

سرهنگ پاینده به دنبال کسب افتخارات متعدد، به مناسب 29 فروردین سال 1388، با یک چتر استاندارد برای بار دوم از ارتفاع 240 متری برج میلاد تهران با موفقیت این پرش را به پایان رساند.

سومین رکورد وی به صورت انفرادی از ارتفاع 105 متری پل قطور انجام شد.

در ثبت رکوردهای پرش چتربازی در سطح جهان، پرش از ارتفاعات کمتر مورد توجه است.