اینم برای خواهران اسلام و ایران که به نیروی انتظامی علاقه دارند.


مجتمع آموزشی زنان پلیس محل تحصیل دانشجویان دختر است که به صورت متمرکز در تهران قرار دارد. دارای فضاهای متعددی از جمله کلاس های درس، کارگاه رایانه، کارگاه نقشه خوانی، واحد سمعی و بصری، کتابخانه و اطلاع رسانی، پایگاه اینترنتی و سایر فضاهای لازم در بخش آموزش و پژوهش می باشد و همچنین دانشجویان به علت شبانه روزی بودن در بخشی از سال های تحصیلی می توانند از فضای خوابگاه ها و سلف سرویس و سایر خدمات رفاهی استفاده کنند. طول دوره آموزشی برای دانشجویان کارشناسی 4 سال، کاردانی 2 سال، دانش آموخته 11 ماه و فراگیر 3 ماه است.

به این دانشجویان علاوه بر دروس مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، دروس تخصصی شامل دروس حقوقی، جنایی، قضایی، جامعه شناسی، روانشناسی، علوم دینی و...، ورزش های رزمی و تخصصی نیز به منظور تقویت قوای جسمانی و کسب مهارت های لازم در ورزش های رزمی و دفاع شخصی در سه رشته ورزشی تکواندو، کاراته و جودو ارائه             می گردد.دانشجویان پس از گذراندن دروس آموزش مقدماتی، عمومی، پایه، اصلی و انتخاب یکی از گرایش های مورد نیاز مطابق با ضوابط موجود دروس تخصصی همان گرایش را می گذرانند.

شرایط پذیرش دانشجو در این مجتمع:

الف- شرکت در آزمون سراسری دانشگاه ها

از بین شرکت کنندگان در آزمون سراسری دانشگاه ها افرادی را که تمایل به انتخاب رشته علوم پایه انتظامی در مقاطع کارشناسی و کاردانی دارند و با انتخاب کد مربوطه و اتخاذ رتبه علمی در کنکور به صورت نیمه متمرکز و به میزان 3 برابر ظرفیت پذیرفته و در صورت دارا بودن ویژگی های لازم در دانشگاه پذیرش می شوند.

ب- از طریق پذیرش دانش آموختگان سایر دانشگاهها

به دلیل نیاز پلیس زن به تخصص های مورد نیاز در بخش های مختلف، دانشگاه اقدام به پذیرش دانش آموختگان دانشگاه های دیگر نموده است. بدین طریق افراد دانش آموخته از سایر دانشگاه ها و موٌسسات آموش عالی کشور، از مقطع فوق دیپلم به بالا با طی مراحل گزینش و معاینات پزشکی و دارا بودن کلیهٌ شرایط پذیرش در مجتمع آموزش زنان پلیس طی مدت 11 ماه تحت آموزش قرار می گیرند و در پایان دوره به درجه ستوان سومی و بالاتر نائل و سپس در مشاغل مورد نیاز به کارگیری خواهند شد. دوره های آموزشی دانش آموختگان شامل 3 ماه مقدماتی، 3 ماه عمومی و 5 ماه تخصصی می باشد.

ج- از طریق پذیرش فراگیر (درجه داری)

دانشگاه همچنین با پذیرش افرادبا مدرک دیپلم اقدام به برگزاری دورهٌ درجه داری نموده است. افراد طی مدت 3 ماه آموزش درجهٌ گروهبان یکمی را اخذ و در یکی از مراکز ناجا مشغول به کار می شوند. داوطلبین می توانند از طریق مراجعه به یکی از مراکز و هسته های گزینش نیروی انتظامی برای پذیرش دورهٌ درجه داری ثبت نام کنند.

 نوع مشاغل پلیس زن در رسته های تخصصی:

رسته تخصصی انتظامی از اولویت های اساسی در ناجا برای حضور زنان پلیس و متخصص در امور انتظامی است و البته مطابق با نیاز سازمان در هریک از مشاغل شروع به کار خواهند کرد.

نوع یونیفرم

یونیفرم دانشجویان، مانتو، شلوار و مقنعه به همراه چادر می باشد. درجات نظامی و علائم رسته ای بر روی سر آستین لباس نصب می شود.

نشریه های موجود

مجتمع دارای فصلنامه پلیس زن با اعتبار علمی – ترویجی است که تاکنون بیش 10 شماره آن چاپ شده است.

نمونه هایی از کتب تالیف شده در مجتمع

مطالعه تطبیقی پلیس زن در سایر کشورها

 نمونه هایی از کتب ترجمه شده  مجتمع

1-    کتاب زنان در مشاغل انتظامی

2-    کتاب جرم و اینترنت

3-    کتاب قاچاق انسان