سومین جشنواره حدیث در خانه مدافعان آسمان ایران کلید خورد

با برگزاری آیین افتتاحیه، سومین جشنواره حدیث ویژه کارکنان پایور، وظیفه، خواهران شاغل، همسران و فرزندان کارکنان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران، در مجتمع آموزشی و فرهنگی شهید ستاری بابلسر کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) در این جشنواره که با هدف هر چه بیشتر مأنوس نمودن کارکنان و خانواده های آنان با کلام و سخنانی نورانی و گهربار اهل بیت عصمت و طهارت و ائمه معصومین (ع) برگزار می گردد، علاقه مندان و راویان حدیث در خانواده بزرگ قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ارتش به مدت دو روز به رقابت می پردازند.

حجت الاسلام و المسلمین عدیده معاون تبلیغات و روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) طی سخنانی در آیین افتتاحیه این جشنواره با اشاره به فرائضی از زیارت جامعه کبیره، کلام و سخنان اهل بیت عصمت و طهارت و ائمه معصومین (ع) را نور خواند و گفت: خود اهل بیت و ائمه معصومین (ع) می فرماند: اگر مردم مفاهیم و زیبایی های کلام ما را می دانستند از ما پیروی می کردند.

حجت الاسلام عدیده با بیان اینکه اهل بیت و ائمه معصومین (ع) در طول زندگی با برکت شان دائم در حال تذکر و موعظه بودند، تصریح کرد: کلام اهل بیت (ع) و موعظه آنان باعث شفا و جلای قلب می شود و راویانی که احادیث را حفظ و انتقال می دهند وارد عرصه نور می شوند.

معاون تبلیغات و روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) در ادامه سخنان خود به نمونه ها و مصداق هایی از زیبایی ها و نفوذ کلام اهل بیت (ع) در دل مردم زمانه خودشان اشاره کرد و افزود: اکنون که جامعه ما با آماج گسترده تبلیغات مسموم  و هدف دار دشمنان روبرو است نباید از کنار مواعظ و احادیث اهل بیت عصمت و طهارت و ائمه معصومین (ع) به آسانی گذر کنیم.

حجت الاسلام عدیده با تأکید بر اینکه چه بسا شنیدن یک کلام زیبا و عمل به آن و انتقال آن به دیگران در قالب موعظه و تذکر ما را از بسیاری مشکلات و انحرافات نجات می دهد، گفت: یکی از اهداف سازمان عقیدتی سیاسی در مستقیم برگزار کردن جشنواره حدیث ارج نهادن ویژه به کلام نورانی پیشوایان ماست تا بدین وسیله اثرات مثبت حفظ و عمل به حدیث را در جامعه نیروهای مسلح جاری و ساری سازد.

گفتنی است بعد از اجرای آئین افتتاحیه 150 نفر از شرکت کنندگان در رده های سنی تعیین شده با حضور در آزمون های پیش بینی شده رقابت خود را آغاز کردند.

سومین دوره جشنواره حدیث کارکنان پایور، وظیفه، خواهران شاغل، همسران و فرزندان کارکنان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش را ناظران و داورانی از سازمان تبلیغات اسلامی و مدیرت دارالقرآن کریم سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران نظارت و قضاوت می کنند.

شایان ذکر است در این دوره از مسابقات تعداد 42 نفر کارکنان پایور 25 نفر کارکنان وظیفه 15 نفر خواهران شاغل , 32 نفر همسران کارکنان و 41 نفر فرزندان دختر و پسر کارکنان و در مجموع تعداد 150 نفر از گروه ها و یگان های تابعه قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) حضور دارند تا بعد از دو روز رقابت در روز سه شنبه 19 اردیبهشت نفرات برتر به مسابقات سراسری ارتش معرفی نمایند .

/ 1 نظر / 46 بازدید
صد حدیث

کمترین وظیفه شما در قبال خداوند این است که از نعمتهای او در راه معصیتش استفاده نکنید. نحج البلاغه حکمت 330 برای اشاعه فرهنگ شیعی وبلاگ صد حدیث را لینک کنید.