لبخند فرمانده نیروی دریایی ارتش در واکنش به تهدید اسرائیل

به گزارش عصرامروز ، دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در هجدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفتگو با خبرنگار عصر امروز با اشاره به فرمایشات فرماندهی کل قوا در خصوص این که "ملت ما یک ملت صلح طلب است، اهل ظلم و درگیری، تعدی و تجاوز به منافع دیگران نیستیم اما در آبهای آزاد اهل حضور هستیم"، عنوان کرد: پیام ملت ما در حضور آب های آزاد همین است، انتقال پیام صلح و دوستی.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص واکنش منفی اسرائیل به حضور ناوهای ایرانی اظهار داشت: رژیم صهیونیستی در مقابل هر حرکت ما واکنش منفی نشان می دهد و از این رژیم غیر از این انتظار نمی رود.

وی در پاسخ به این که آیا حضور ناوهای ایرانی در آبهای مدیترانه به معنای تهدید اسرائیل نیست تنها به یک لبخند اکتفا کرد.

به گزارش عصر امروز قدرت نمایی ایران در دریای مدیترانه سبب واکنش و ترس شدید رژیم اشغالگر قدس شده است به طوری که آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه اسرائیل این اقدام را تحریک‌آمیز خواند و گفت:اسرائیل نمی تواند برای همیشه اقدام‌های تحریک‌آمیز ایران را نادیده بگیرد.

ارتش ایران یکی از ماموریت های ماموریت ناوهای جنگی ایران در آب‌های بین‌المللی را دفاع از ناوگان تجاری و نفتکش‌ ایران در مقابل حمله دزدان دریایی سومالیایی اعلام کرده است.

از زمان پیروزی انقلاب ۱۳۵۷، که به قطع رابطه میان تهران و قاهره انجامید، تاکنون هیچ کشتی جنگی ایرانی از کانال سوئز عبور نکرده است. کانال سوئز یک آبراه تجاری بسیار مهم و استراتژیک است که اروپا را به خاورمیانه و آسیا متصل می‌کند.

/ 0 نظر / 51 بازدید