اقدام ایثارگرانه یک افسر نیروی زمینی ارتش او را جانباز کرد

یکی از افسران نیروی زمینی ارتش در اقدامی ایثارگرانه برای مراقبت از سربازان در حال آموزش جان خود را به خطر انداخت و به دلیل اصابت ترکش های ناشی از انفجار یک نارنجک به درجه جانبازی نایل آمد.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، سرهنگ دوم شهریار سلیمانی فرد، فرمانده میدان تیر تیپ مستقل ۳۱۶ زرهی همدان است که در حین اجرای تمرین پرتاب نارنجک جنگی به کارکنان پایور و وظیفه در میدان تیر با انفجار نارنجکی که به طور سهوی ضامن آن توسط یکی از سربازان رها شده بود، به شدت مجروح شد.

این فرمانده دلاور هنگامی که مشاهده کرد نارنجکی پس از خارج شدن ضامن در حین تمرین، از دست یکی از سربازان به زمین افتاد، با به خطر انداختن جان خود به طرف نارنجک دوید اما در حین پرتاب، نارنجک منفجر شد ولی به نفرات حاضر در میدان هیچ گونه آسیبی وارد نشد.

سرهنگ سلیمانی فرد از ناحیه چشم و دست راست، پاها و قسمتی از اعضای بدن مورد اصابت ترکش های نارنجک قرار گرفت و به افتخار جانبازی نایل آمد.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای تقدیر از اقدام ایثارگرانه این افسر فداکار از وی عیادت کرد.

سرهنگ سلیمانی فرد در این دیدار بر آمادگی کامل سربازان نیروی زمینی ارتش در هر زمینه ای برای دفاع از مرزهای میهن اسلامی تاکید کرد و گفت:اقدام صورت گرفته از سوی وی در برابر جانفشانی های انجام شده در دوران دفاع مقدس بسیار ناچیز است.

متن زیر را گویا مادر و پدر شهریار سلیمانی فرد در نظرات برای من گذاشتند گفتم که این متن را در خود مطلب هم بگذارم اگر خواستید میتوانید آن را در نظرات بخوانید.

با سلام
یا ابا صالح المهدی ادرکنی
شهریار سلیمانی فرد بردارزاده شهید جمشید سلیمانی فرد فرمانده اطلاعات و عملیات لشکر 57 حضرت ابوالفضل علیه السلام و شهید حمید سلیمانی فرد فرمانده گردان شهدا لشکر 57 حضرت ابوالفضل علیه السلام و خواهر زاده شهید حجت سلیمانی معاون گردان شهدا لشکر 57 حضرت ابوالفضل علیه السلام می باشد.
از طرف مادر و پدرت

/ 2 نظر / 67 بازدید

با سلام یا ابا صالح المهدی ادرکنی شهريار سليماني فرد بردارزاده شهيد جمشيد سليماني فرد فرمانده اطلاعات و عمليات لشکر 57 حضرت ابوالفضل عليه السلام و شهيد حميد سليماني فرد فرمانده گردان شهدا لشکر 57 حضرت ابوالفضل عليه السلام و خواهر زاده شهيد حجت سليماني معاون گردان شهدا لشکر 57 حضرت ابوالفضل عليه السلام مي باشد. از طرف مادر و پدرت

زهرا

افتخار می کنم هم چین هم وطنایی دارم به عنوان یه دختر 18 ساله نمی زارم دنیایی که اونا درس کردن خراب شه