خانواده‌های ارتشی به عنوان الگوی بصیرت و ادب در بین مردم شناخته می‌شوند

جانشین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: خانواده‌های کارکنان زحمت‌کش و خدوم نیروی زمینی ارتش و نیروهای مسلح به عنوان الگوی بصیرت و ادب در بین مردم ولایت‌مدار کشورمان شناخته می‌شوند.

اولین دوره بصیرت افزایی کارکنان پایور نیروی زمینی ارتش که از روز شنبه آغاز شده بود امروز با برگزاری مراسم اختتامیه به پایان رسید.

این مراسم با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین نیکبخت، جانشین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ علی آراسته، معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی، جمعی از فرماندهان و معاونین اداره عقیدتی سیاسی این نیرو و بالغ بر 300 نفر از همسران کارکنان نیروی زمینی ارتش برگزار شد.

نیکبخت با اشاره به لزوم بصیرت‌افزایی نیروهای مسلح و تاکید فرماندهی کل قوا بر این امر، اظهار داشت: خانواده‌های کارکنان زحمت‌کش و خدوم نیروی زمینی ارتش و نیروهای مسلح به عنوان الگوی بصیرت و ادب در بین مردم ولایت‌مدار کشورمان شناخته می‌شوند و شما باید تلاش کنید که الگوی مناسبی برای دیگر کارکنان و اقشار جامعه باشید.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به محیط فرهنگی مناسب شهرک‌های سازمانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: این محیط‌های پاک می‌تواند جایگاه رشد و تعالی بهترین فرزندان برای این مرز و بوم باشد.

جانشین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به تربیت و جایگاه مهم خانواده در این امر خطیر، خانواده را به عنوان اساسی‌ترین و اولین جایگاه تربیتی در جامعه دانست و مؤثرترین افراد در این امر مهم را پدر و مادر خواند و در خصوص محبت و چگونگی شکل‌گیری شخصیت کودکان به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در پایان سخنانش با اشاره به استقبال گسترده از این همایش و تاثیر آن بر خانواده‌های نیروهای مسلح گفت: ان‌شاءالله این‌گونه همایش‌ها ادامه داشته باشد و ما بتوانیم به وظیفه خود در قبال همسران و خانواده‌های فداکار ارتش به خوبی عمل نماییم.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام شیرزه‌حق، معاون تربیت و آموزش اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی در سخنانی به ارائه گزارش این همایش پرداخت و گفت: در این همایش که به مدت یک هفته با مساعدت و همکاری صمیمانه فرماندهی نیروی زمینی ارتش، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، رئیس اداره عقیدتی سیاسی نزاجا و ماونین نزاجا برگزار شد، بیش از 300 نفر شرکت کردند که با دعوت از کارشناسان و متخصصین به ارائه آموزش‌های تربیتی، آموزشی، تغذیه و سلامت پرداختند.

وی هدف از برگزاری این دوره را بصیرت‌افزایی خانواده‌های کارکنان نیروی زمینی در جهت مقابله با تهاجم فرهنگی، جنگ نرم دشمن و تبیین‌ جایگاه همسران در این راستا دانست و در ادامه تصریح کرد: در پایان این دوره که با هفته کرامت همزمان شد کلیه شرکت‌کنندگان به سفر زیارتی شهرهای مقدس قم و جمکران اعزام خواهند شد.

در پایان این مراسم از سوی فرماندهی نیروی زمینی ارتش و مسئولین برگزارکننده، بسته‌های فرهنگی و هدایایی نیز به رسم یادبود به تمام شرکت‌کنندگان اهدا شد.

/ 0 نظر / 50 بازدید