فرمانده لشکر 23 تکاور نیروی زمینی ارتش:

فرمانده لشکر 23 تکاور نیروی زمینی ارتش:

آمادهآموزش تکاوران کشورهای دوست و همسایه هستیم

 

فرمانده لشکر 23 تکاور ولایت نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در صورت صلاحدید مسوولان نظام، این لشکر آماده ارائه آموزش های تکاوری به ارتش‌های کشورهای دوست و همسایه است.

امیر سرتیپ دوم ستاد سیدکمال پیمبری در گفت‌وگو با ایرنا، لشکر 23 تکاور را برخوردار از تجارب ارزشمند در زمینه عملیات تکاوری و رزمی خواند و اظهارداشت: درخواست‌هایی در این زمینه ارائه شده که در ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال بررسی است و پس از تصویب در این زمینه اقدام لازم انجام می شود.

فرمانده لشکر 23 تکاور ولایت نیروی زمینی ارتش با یادآوری ماموریت این لشکر در برقراری نظم و امنیت در مرزهای کشور همچنین گفت: این لشکر از آمادگی رزمی بالایی در حفظ و حراست از مرزهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برخوردار است.

امیر سرتیپ پیمبری افزود: لشکر 23 تکاور ولایت نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران همانند سایر یگان های نیروی زمینی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی در برقراری نظم و امنیت در استان‌های مرزی نقش بسیار موثری را ایفا کرده و می‌کند.

وی یادآور شد: این لشکر پس از تهاجم نظامیان رژیم بعثی عراق با تلاش و ایثارگری‌ بی‌شائبه در جهت حفظ استقلال و تمامیت ارضی میهن اسلامی در عملیات مختلفی از جمله شکستن حصر آبادان، فتح‌المبین، بیت‌المقدس و سایر عملیات‌های دفاع مقدس حضور فعال و موثر داشت.

فرمانده لشکر 23 تکاور نیروی زمینی ارتش، جایگاه این لشکر در بین لشکرهای نیروی زمینی از نوع عملیات و کاربردهای آن در مناطق مختلف میهن اسلامی را جایگاه ویژه و خاص دانست.

امیر سرتیپ پیمبری گفت: این لشکر با توجه به ورزیدگی و آمادگی رزمی نیروها و دوره‌های خاصی که پرسنل آن طی کرده‌اند، می‌تواند در تمامی شرایط جغرافیایی میهن اسلامی به عنوان یک لشکر تکاور و ویژه انجام وظیفه کند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن در نقطه‌ای که تعیین می‌شود حضور یافته و عملیات خود را انجام دهد.

وی تصریح کرد:‌ این ویژگی‌ها در هشت سال دفاع مقدس و در مناطق مختلف عملیاتی به اثبات رسید و این لشکر توانست در تمامی ماموریت‌ها، سربلند و با افتخار انجام وظیفه کند و ماموریت‌های محوله را به خوبی انجام دهد.

وی یادآور شد: تیپ 65 نوهد (نیروهای ویژه هوابرد ارتش) بخشی از لشکر 23 تکاور بود که در سال 1371 جدا شد و هم اکنون به عنوان یک تیپ مستقل کار می‌کند و بخش چتربازی لشکر 23 تکاور نیز به تیپ نوهد منتقل شده است.

فرمانده لشکر 23 تکاور ولایت نیروی زمینی ارتش همچنین اظهارداشت:‌ عملیات لشکر 23 بر روی عملیات تکاوری بزرگ، به موقع و سریع و در مناطقی که برای این لشکر تعیین می‌شود تمرکز دارد.

امیر سرتیپ پیمبری افزود: این لشکر با توجه به ابزار و ادوات سبک و قابل حمل می‌تواند در کوتاه‌ترین و سریع‌ترین زمان ممکن، در مناطق عملیاتی حضور یابد.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به دوره‌هایی که کارکنان پایور (رسمی) و وظیفه لشکر 23 تکاور نیروی زمینی ارتش طی می‌ کنند، در دوره حضورشان در این لشکر می‌توانند خیلی سریع از سلاح‌ها و مهارت‌های خود در جهت مقابله با تهدیدات بهره ببرند.

وی درباره مأموریت کنونی این لشکر نیز گفت: بر اساس وظیفه ای که برای لشکر 23 تکاور مشخص شده است از توانایی‌های این لشکر هم‌اکنون در راستای مقابله با تهدیدات مرزی استفاده می‌شود و هم اینک نیز در شرایط بسیار آماده و خوبی بسر می‌برد.

فرمانده لشکر 23 تکاور نیروی زمینی ارتش اظهارداشت: با توجه به آموزش‌های سالانه پرسنل این لشکر، نیروهای آن از شرایط خوبی برخوردار هستند که این آمادگی در رزمایش‌ها به اثبات رسیده است و روز به روز نیز در جهت ارتقای این آمادگی رزمی تلاش می‌شود.

وی به رشادت های نیروهای لشکر 23 تکاور در دوران دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: این لشکر شهدای گرانقدری را تقدیم اسلام، نظام اسلامی و انقلاب اسلامی کرده است که شاخص ترین آنها امیر سرلشکر حسن آبشناسان، فرمانده فقید این لشکر بود که این شهید بزرگوار در خط مقدم به درجه رفیع شهادت رسید.

امیر سرتیپ پیمبری تصریح کرد: این موضوع جزو امتیازات و افتخارات لشکر 23 تکاور نیروی زمینی و ارتش جمهوری اسلامی ایران است و به خود می‌بالد که فرمانده خود را در خط مقدم جبهه به عنوان یک شهید تقدیم کرده است.

وی یادآور شد: لشکر 23 تکاور علاوه بر این در طول دفاع مقدس یک هزار و 767 شهید تقدیم نظام اسلامی کرد که تک تک این شهیدان با تلاش و رشادت های خود، در مناطق صعب‌العبور و بسیار سخت جغرافیایی توانستند اقتدار و سربلندی نظام اسلامی را به اثبات برسانند و از تمامیت مرزی کشورمان دفاع کنند.

فرمانده لشکر 23 تکاور نیروی زمینی ارتش در ادامه با تاکید بر این که تمامی تحرکات دشمنان را در منطقه رصد می‌کنیم، گفت: این لشکر برنامه‌هایی که دشمنان ما در منطقه اجرا می‌کنند و سطح حضور، آموزش‌ها و تجهیزات آنها را در منطقه رصد می‌کند و در مقابل، آموزش‌ها و برنامه‌های آمادگی رزمی خود را تعریف می‌کند.

امیر سرتیپ پیمبری تصریح کرد: بدین ترتیب، هم لحظه به لحظه دشمن را رصد می‌کنیم و هم در مقابله با تهدیدهای دشمن آموزش‌های خوبی به نیروها ارائه می‌کنیم تا به محض ابلاغ ماموریت، نیروها و یگان‌های ما بتوانند وارد صحنه عملیات شوند.

/ 2 نظر / 475 بازدید
aa

سلام یادش بخیر سال 81 تا 83 سرباز لشکر 23 تکاور بودم گردان 192 گروهان سوم با همه سختی هاش دوران خیلی باحالی بود خدا قوتشون بده ارتشی های دلاور رو یاد اون کلاه کج با ارم ارتش بخیر خمپاره 120 اس پی جی

سید محسن

خداوند یاور شما باشد نصر من الله و فتح قریب و من ینصر الله فلا غالب له . (اسد الله الغالب علی بن ابیطالب ).