رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در مراسم روز جوان در مرکز آموزش 01

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش صبح امروز همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) که روز جوان نامگذاری شده است؛ با حضور در مرکز آموزش شهدای وظیفه نیروی زمینی ارتش با فرماندهان، روحانیون، کارکنان و دانشجویان وظیفه این مرکز دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در این دیدار صمیمانه طی سخنانی ضمن تبریک روز جوان و گرامیداشت ایام و اعیاد شعبانیه، جوانان را بخش مهمی از جامعه اسلامی توصیف کرد که منشأ تحولات علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در کشور هستند و به همین دلیل دشمنان با برنامه ریزی های گسترده و ایجاد سرگرمی های فریبنده تلاش می کنند آنان را از مسیر پیشرفت و تعالی بازدارند.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) که به یکی از اصحاب خود فرمودند: «به جوانان بپرداز، زیرا آنان در انجام هر کار خیری شتابنده تر و سریعتر عمل می کنند» افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری نیز همواره تاکید دارند، توجه ویژه به قشر جوان و درک صحیح از توانمندی ها و قابلیت های آنان و تلاش در مسیر رشد معنوی و علمی این عزیزان از اولویت هایی است که نباید از آن غافل شد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه با یادآوری حماسه آفرینی های جوانان این مرز و بوم در دوران 8 سال دفاع مقدس گفت: امروز نیز موفقیت ها و دستاوردهای بزرگ علمی و تحقیقاتی و پیشرفت های مختلف در عرصه های گوناگون اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به برکت تلاش و همت دانشمندان و متخصصان جوان کشور حاصل شده است.

آل هاشم در ادامه موج بیداری اسلامی در کشورهای مختلف را نیز به برکت وجود جوانان مؤمن و انقلابی آنان دانست و افزود: پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه مقابل رژیم اشغالگر قدس و یا پیروزی اسلامگرایان در انتخابات اخیر مصر نشان دهنده نقش مهم جوانان در حرکت ها و جنبش های بوجود آمده در جهان اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در پایان خطاب به دانشجویان و سربازان وظیفه حاضر در مراسم گفت: قدر جوانی خود را بدانید و از فرصت باقی مانده در ماه معظم شعبان برای عبادت و راز و نیاز با خداوند و آمادگی بهتر برای ورود به ماه مبارک رمضان که ماه میهمانی خدا است حداکثر بهره را ببرید.

 

گفتنی است در این مراسم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به مناسبت روز جوان از تعدادی از جوانان وظیفه برگزیده مرکز آموزش 01 نیروی زمینی ارتش با اهدای هدایایی تقدیر کرد.

/ 0 نظر / 184 بازدید