نفتکش ایرانی به همت دریادلان نیروی دریایی ارتش از چنگ دزدان دریایی رهایی یافت.

امیر دریادار سیدمحمود موسوی معاون عملیات نیروی دریایی ارتش اعلام کرد: دریادلان نیروی دریایی ارتش مستقر در ناوشکن جماران در نخستین ماموریت بین‌‌المللی خود، یک نفتکش ایرانی را در حوالی تنگه باب المندب از دست دزدان دریایی نجات دادند.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار موسوی اظهار داشت: این نفتکش ایرانی که از دریای سرخ به سمت خلیج عدن در حرکت بود، مورد حمله 15 فروند قایق تندرو دزدان دریایی قرار گرفت که با رشادت و هوشیاری ناوگروه رزمی و تیم محافظ نیروی دریایی توانست با ایمنی کامل از منطقه خطر عبور کند.

دریادار موسوی تاکید کرد: دریادلان نیروی دریایی ارتش توانستند با اجرای آتش به موقع و پر حجم، قایق دزدان دریایی را متواری کرده و نفتکش ایرانی را بدون هیچ آسیبی نجات دهند.

وی همچنین از نجات یک کشتی تجاری در حوالی سواحل جنوب شرقی کشور هند خبر داد و گفت: کشتی تجاری مذکور نیز مورد حمله سه فروند قایق تندرو دزدان دریایی قرار گرفت که با هوشیاری تیم محافظ نیروی دریایی و اجرای به موقع آتش، قایق‌های دزدان دریایی متواری شدند و این کشتی توانست با ایمنی کامل به دریانوردی در مسیر خود ادامه دهد.

ناو گروه شانزدهم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران و ناو جمهوری اسلامی ایران بندرعباس در هفدهم مهرماه مأموریت خود را در آبهای آزاد و بین‌المللی آغاز کرد.

این اولین مأموریت ناوشکن بومی جماران نماد اقتدار دریایی کشور در آب‌های آزاد و بین‌المللی است.

/ 1 نظر / 46 بازدید
کاظمی

سلام اول برو تو ارتش سربازی بعد .... به ماهم سری بزن وپیغام بذار کلبه ی راز http://galerepersianblog.ir