مجتمع آموزشی زنان پلیس

مجتمع آموزشی زنان پلیس محل تحصیل دانشجویان دختر است که به صورت متمرکز در تهران قرار دارد. دارای فضاهای متعددی از جمله کلاس های درس، کارگاه رایانه، کارگاه نقشه خوانی، واحد سمعی و بصری، کتابخانه و اطلاع رسانی، پایگاه اینترنتی و سایر فضاهای لازم در بخش آموزش و پژوهش می باشد و همچنین دانشجویان به علت شبانه روزی بودن در بخشی از سال های تحصیلی می توانند از فضای خوابگاه ها و سلف سرویس و سایر خدمات رفاهی استفاده کنند. طول دوره آموزشی برای دانشجویان کارشناسی 4 سال، کاردانی 2 سال، دانش آموخته 11 ماه و فراگیر 3 ماه است.

به این دانشجویان علاوه بر دروس مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، دروس تخصصی شامل دروس حقوقی، جنایی، قضایی، جامعه شناسی، روانشناسی، علوم دینی و...، ورزش های رزمی و تخصصی نیز به منظور تقویت قوای جسمانی و کسب مهارت های لازم در ورزش های رزمی و دفاع شخصی در سه رشته ورزشی تکواندو، کاراته و جودو ارائه             می گردد.دانشجویان پس از گذراندن دروس آموزش مقدماتی، عمومی، پایه، اصلی و انتخاب یکی از گرایش های مورد نیاز مطابق با ضوابط موجود دروس تخصصی همان گرایش را می گذرانند.

شرایط پذیرش دانشجو در این مجتمع:

الف- شرکت در آزمون سراسری دانشگاه ها

از بین شرکت کنندگان در آزمون سراسری دانشگاه ها افرادی را که تمایل به انتخاب رشته علوم پایه انتظامی در مقاطع کارشناسی و کاردانی دارند و با انتخاب کد مربوطه و اتخاذ رتبه علمی در کنکور به صورت نیمه متمرکز و به میزان 3 برابر ظرفیت پذیرفته و در صورت دارا بودن ویژگی های لازم در دانشگاه پذیرش می شوند.

ب- از طریق پذیرش دانش آموختگان سایر دانشگاهها

به دلیل نیاز پلیس زن به تخصص های مورد نیاز در بخش های مختلف، دانشگاه اقدام به پذیرش دانش آموختگان دانشگاه های دیگر نموده است. بدین طریق افراد دانش آموخته از سایر دانشگاه ها و موٌسسات آموش عالی کشور، از مقطع فوق دیپلم به بالا با طی مراحل گزینش و معاینات پزشکی و دارا بودن کلیهٌ شرایط پذیرش در مجتمع آموزش زنان پلیس طی مدت 11 ماه تحت آموزش قرار می گیرند و در پایان دوره به درجه ستوان سومی و بالاتر نائل و سپس در مشاغل مورد نیاز به کارگیری خواهند شد. دوره های آموزشی دانش آموختگان شامل 3 ماه مقدماتی، 3 ماه عمومی و 5 ماه تخصصی می باشد.

ج- از طریق پذیرش فراگیر (درجه داری)

دانشگاه همچنین با پذیرش افرادبا مدرک دیپلم اقدام به برگزاری دورهٌ درجه داری نموده است. افراد طی مدت 3 ماه آموزش درجهٌ گروهبان یکمی را اخذ و در یکی از مراکز ناجا مشغول به کار می شوند. داوطلبین می توانند از طریق مراجعه به یکی از مراکز و هسته های گزینش نیروی انتظامی برای پذیرش دورهٌ درجه داری ثبت نام کنند.

 نوع مشاغل پلیس زن در رسته های تخصصی:

رسته تخصصی انتظامی از اولویت های اساسی در ناجا برای حضور زنان پلیس و متخصص در امور انتظامی است و البته مطابق با نیاز سازمان در هریک از مشاغل شروع به کار خواهند کرد.

نوع یونیفرم

یونیفرم دانشجویان، مانتو، شلوار و مقنعه به همراه چادر می باشد. درجات نظامی و علائم رسته ای بر روی سر آستین لباس نصب می شود.

نشریه های موجود

مجتمع دارای فصلنامه پلیس زن با اعتبار علمی – ترویجی است که تاکنون بیش 10 شماره آن چاپ شده است.

نمونه هایی از کتب تالیف شده در مجتمع

مطالعه تطبیقی پلیس زن در سایر کشورها

 نمونه هایی از کتب ترجمه شده  مجتمع

1-    کتاب زنان در مشاغل انتظامی

2-    کتاب جرم و اینترنت

3-    کتاب قاچاق انسان

/ 35 نظر / 489 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هستی شکیبا

سلام من 17 سالمه سوم دبیرستانم تجربی قدمم 176 خیلی به افسری علاقه دارم میخوام بدونم از همین اول باید چیکار کنم میشه یه کم راهنماییم کنید.با تشکر

nc

slm man alan acaleh dabirestanam mikham riazi diplomamo begiram bad esdkhdam sham o darsesho bekhounam vali migan in shoghl vaseh khanouma ziad khoub nis chon tarfieh darjash kheili sakhteh nazareh shoma chiyeh lotfan j bedid

هستی شکیبا

ببخشید امتیازاتی که این شغل داره چیه

مائده

سلام... مراحل پزشکی مث مراحل پزشکی اقایونه؟!

Z.H

سلام. از رشته معارف میشه رفت افسری ؟ وبتون عالیه فقط پاسخ هارو خعلی زود حذف میکنید.دلیلی داره ؟ اخه خعلی از سوالام مشابهه سوالای دوستان. باتشکر.علی یارتون

Z.H

سلام.چرا پاسخ نمیدید؟؟؟ منتظرم .ممنون موفق باشید...

سولماز

منامسال کنکور کامپیوتر میدم.خودمم خیلی زیاد به افسری علاقه دارم برام دعا کنید خواهشا که قبول بشم

kimiya

ادمین خواهش میگنم جواب سوالمو بده خیلی واجبه... حقیقت داره که پلیس زن قبول نمی کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

زهرا

ببخشید می‎خواستم بدونم که الان زنان می‎تونن به مقطع کارشناسی هم برن؟ چون یه جا دیدیم فقط تا کاردانی برای خانوما هس شما کارشناسی رو هم زدین ..حالا میشه یا نه؟

زهرا

امیدوار شدم.مرسی.فقط کاش مامان بابام قبول کنن.چون میخوان من دندونپزشکی بخونم.کاش....بازم ممنون[قلب][تایید]