تولید بازی های رایانه ای اکشن و جنگی توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران

 

معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش:

تولیدبازی های رایانه ای اکشن و جنگی توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران

 حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا واحدی، معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش در رابطه با ساخت نخستین بازی رایانه ای ارتش تحت عنوان «مبارزه در خلیج عدن» که دموی آن در نمایشگاه رسانه های دیجیتال ارائه شده است گفت: این بازی رایانه ای که با محوریت نیروی دریایی ارتش در مقابله با دزدان دریایی طراحی شده، از نظر موتور بازی، کیفیت گرافیک و جذابیت با نمونه های خارجی موجود در بازار رقابت خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام واحدی در بازدید از غرفه ارتش در پنجمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال گفت:  امروز در کشورمان صنعت بازی های رایانه ای و دیجیتالی خوشبختانه رشد خوبی داشته است و ما با یک نگاه فرهنگی به این مقوله تصمیم گرفتیم تا از مأموریت های جذاب ارتش جمهوری اسلامی ایران در دریا، آسمان و زمین الگو گیری کرده، بازی هایی متناسب با هیجانات کودکان و نوجوانان تولید کنیم.

 

واحدی تصریح کرد: کشورهای استکباری با تولید بازی های رایانه ای به دنبال آن هستند تا آقایی و سروری خود را از نظر فرهنگی و تفکری بر جهان دیکته کنند و ما می خواهیم اعلام کنیم که آنها همه کاره جهان، قهرمانان همیشگی و ناجی دنیا نیستند، ضمن اینکه اگر آنها به انگیزه تهاجم، چپاول گری و تجاوز، بازی های خود را به خورد کودکان و جوانان می دهند، ما با چنین هدفی کار نمی کنیم بلکه با رویکرد ارائه پیام فرهنگی مبتنی بر دفاع که از آموزه های اسلامی و کلام امام (ره) نشات می گیرد، بازی تولید خواهیم کرد.

 

وی در ادامه افزود: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در این راستا از تولید کنندگان بازی های رایانه ای که با موضوع حماسه ها و افتخارآفرینی های ارتش جمهوری اسلامی ایران به تهیه و تولید بازی اقدام کنند، حمایت می کند.

حجت الاسلام واحدی همچنین با اشاره به اینکه دومین بازی رایانه ای ارتش در عرصه افتخارات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است و بزودی در قالب پروژه «دفاع» کلید خواهد خورد، افزود: پیش بینی این پروژه برای 14 بازی رایانه ای است که مبارزه در خلیج عدن اولین نمونه آن بود.

 

 حجت الاسلام واحدی در ادامه گفت: یکی دیگر از بازی های تدوین شده در قالب پروژه «دفاع» در رابطه با افتخار آفرینی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در به زمین نشاندن هواپیمای حامل عبدالمالک ریگی و دستگیری این شرور است که سال آینده عرضه خواهد شد.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان، نمایشگاه امسال رسانه های دیجیتال را خوب توصیف کرد و ضمن تقدیر از نگاه مسولین به مقوله تولید بازی های رایانه ای، ابراز امیدواری کرد مرکزی برای سیاست گذاری تولیدات بازی های رایانه ای و همچنین ساماندهی تولیدکنندگان این عرصه برای جلوگیری از موازی کاری و حضور شاخصه های فرهنگی در بازی ها تأسیس شود.

 

عکس: روح الله یزدانی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 2 نظر / 80 بازدید
اسنوند

از کجا میتونیم این بازی رو دانلود کنیم؟

اسنوند

سلام ممنون